buna

Avortul

Postata de flory_flo32 cu 13 ani in urma.

Astazi am vorbit cu doctora,i-am spus ca am facut radiografii dentare panoramice pe cand copilul avea 4 saptamani iar dansa mi-a spus ca nu exista motive de ingrijorare pentru ca acestea nu dauneaza copilului si ca atunci cand voi face 13 saptamani imi va da trimitere la un doctor unde mi se va face analize sau teste ,nu am inteles prea bine.Intrebarea este:a facut cineva la13 saptamani vreun test sau ceva de genul acesta?Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Pai cum adica? Doar stii ca orice femeie gravida face in mod regulat analize pentru a vedea daca totul e in regula nu? Trebuiesc facute ecografii, analize de sange etc etc. Nu cred ca e vorba despre nimic altceva.

flory_flo32

acum 13 ani

Am inteles asta,dar doctora mi-a spus ca pe langa analizele respective la inceputul celei de-a treisprezecea saptamani imi da trimitere sa mai fac nu stiu ce teste.Aici eram nelamurita.Cu dansa am vorbit la telefon,abia lunea viitoare o gasesc la cabinet.La telefon nu mi-a explicat prea bine iar acest lucru m-a bagat in ceata.Se face special vreun test in cea de-a 13-a saptamana?

anda

acum 13 ani

Se fac "nu stiu ce teste"? Pai de ce nu stii? Daca nu ai inteles bine, de ce nu ai intrebat din nou?De ce nu ai cerut lamuriri, nu inteleg. Cauta pe net.

Carpe Diem

acum 13 ani

etse vorba despre triplu test, prin care se descopera boli precum sindromul down, mongolism si altele de genul se face pana in sapt 17 cel tarziu.