buna!

Avortul

Postata de andree@84 cu 13 ani in urma.

daca am pierdut o sarcina acum 6 luni aceasta fiind oprita in evolutie Chiuretajul a fost facut prin aspiaratie. Analizele de sange si eco pelvis- normale Imi puteti spune daca mi-a fost afectata fertilitatea si daca exista riscuri post chiuretaj prin aspiratie.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Da, exista riscuri la orice chiuretaj, dupa cum stiti. Problema nu este insa chiuretajul, cat faptul ca sarcina s-a oprit din evolutie. Trebuie sa depistati cauza acestei situatii, caci de acolo pot veni in primul rand problemele de fertilitate.