buna seara

Avortul

Postata de danielaa12 cu 10 ani in urma.

am facut un avort pe data de 16ianuarie si pe 21ianuarie mi-a venit menstruatia e normal?sau or fi sangerari din cauza avortului?"

Raspunsuri (9)

nina.niko

acum 10 ani

nu are cum sa fie menstruatia...este prea devreme...sangerarile sunt provocatedin cauza avortului dar fii foarte atenta la simtome in continuare... daca faci febra sau ai dureri ai face mai bine sa mergi la un medic. multa sanatate si ai grija de tine.

danielaa12

acum 10 ani

pai de 3-4zile imi tot curge in continuare..si ma doare burta ca la menstruatie..si mie mi sa parut prea devreme.febra nu am facut

nina.niko

acum 10 ani

si eu am facut un avort in aceeasi perioada ca si tine. stai linistita este ceva bine pentru ca uterul tau se curata. poti lua calmante ibalgin , nurofen sau altceva. daca tie ti se pare ca sangerarile sunt mai profunde decat la menstruatie mergi la medic. eu am 8 zile de la intrerupere si inca am scurgeri si dureri iar aceste scurgeri pot tine si 14-15 zile. te rog sa ma tii la curent cu starea ta de sanatate....eu iti spun ceea ce mi-a zis medicul si mie. ai grija de tine in continuare.

danielaa12

acum 10 ani

Iti multumesc mult asta mi a spus si medicul ca se curata uterul...m am speriat ca imi curge de 3-4zile.medicul mi a dat sa bag ovule..dar nu le pot baga.din cauza scurgerilor

danielaa12

acum 10 ani

Iti multumesc mult asta mi a spus si medicul ca se curata uterul...m am speriat ca imi curge de 3-4zile.medicul mi a dat sa bag ovule..dar nu le pot baga.din cauza scurgerilor

nina.niko

acum 10 ani

ma bucur ca esti bine...dar acele ovule pentru ce ti le-a dat?

danielaa12

acum 10 ani

nu stiu..mi-a gasit si o infectie..probabil pt asta.nu mi-a spus pt ce..mi-a dat ovule nistatina cipro quin si flamexin

karla

acum 10 ani

Buna fetelor... eu am facut avort pe 30 decembrie.. pana azi nu mia venit ciclu. Sangerarile de dupa avort au durat cam 3 zile si mia curs mult... ceea ce ma preocupa e ca am dureri abdominale de 2 zile si ovarul drept dar inca nu imi vine ciclu.. nush ce sa fac...o fi normal sa am dureri asa si sa nu imi vina? Inainte imediat la cateva ore dupa dureri imi venea acum nik.... voi ce credeti? Multumesc anticipat

danielaa12

acum 10 ani

da este normal sa ai dureri.si eu am avut.