Avortul medicamentos la domiciliu

Avortul

Postata de Andreea.Henriette cu 9 ani in urma.

Ce pastile sunt recomandate pentru avortul medicamentos care sunt sigure si dau rezultatul dorit. Se pot cumpara de la farmacii fara reteta?

Raspunsuri (7)

vadianova

acum 9 ani

Dar de ce ai omora un copil ?

Andreea.Henriette

acum 9 ani

In momentul cand este vorba de un viol nu cred ca avortul este lucrul cel mai rau pe care il faci.

vanity94

acum 9 ani

doamne esti in aceeasi situatia ca a mea si eu am fost violata.....si acum sunt insarcinata

ramona

acum 9 ani

pastila se numeste ru 484 si se da doar cu reteta medicala. desi in romania poti cumpara cam ce vrei fara reteta!
vadianova, de ce nu iti vezi de treaba ta? nu cred ca ai 12 copii si ca iti este bine! nu mai judecati lumea, numai cine este in acea situatie sa judece!

vadianova

acum 9 ani

N am zis o cu rautate. Intrebam si eu ...
e mai bine avortat decat chinuit ...

ank

acum 9 ani

Ramona,fata draga calmeaza-te,problema nu se pune ca in timpurile noastre sa ajungem nici la 12 plozi din moment ce nu avem conditiile favorabile pentru cresterea lor armonioasa,ideea consta in faptul ca nu vad motivul pentru care trebuie sa ajungi pana la avort, exista metode contraceptive. Nu esti cu nimic mai luminata la minte daca constientizezi ca nu ai cu ce sa-ti cresti plozii,esti indeajuns de desteapta incat sa iti controlezi instinctul si sa-ti dai seama la timp ca este ok sa te pritejezi si sa nu fie necesar sa faci avort, Imi permit sa critic pentru ca imi place sa cred ca traiesc intr-o tara libera si am drepturi,lasati figurile astea!

lola

acum 9 ani

Poate cineva sa-mi ofere denumirea la pastile si cum se folosesc.