Avort?

Avortul

Postata de Mariana cu 8 luni in urma.

Bună dimineața am o întrebare pe data de 24 august am făcut o întrerupere de sarcina și am avut scurgeri doar 6 ore este normal sau ar trebui să mă îngrijorez?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua,

Scurgerile de sange timp de 6 ore dupa o intrerupere de sarcina pot fi normale. Totusi, opinia unui medic ginecolog poate fi solicitata pentru a obtine sfaturi adecvate pentru situatia dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-provocat-pierderea-provocata-a-sarcinii_1050
sfatulmedicului.ro/Avortul/riscurile-si-complicatiile-avortului_19197