avort

Avortul

Postata de anikutza cu 12 ani in urma.

acum o luna am facut un avort prin aspiratie iar dupa 7 zile de la avort am luat anticonceptionale yasmin fara sa am menstruatie dupa a 2 pilula am avut contact sexual as vrea sa stiu daca am fost protejata?acuma sunt an cele 7 zile de pauza si anca nu mia venit menstruatia se poate sa fi ramas ansarcinata as vrea un raspuns sigur.Va multumesc anticipat.Ana-maria.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in cazul initierii tratamentului cu contraceptive, in primele 7 zile de administrare este necesara protejarea folosind metode suplimentare (tip bariera, ca prezervativul), pana cand contraceptivul isi va dobandi eficacitatea. ar fi bine sa apelati la un consult.

kindermysize

acum 12 ani

esti vai de capul tau
de prezervativ ai auzit, taranco?