avort

Avortul

Postata de GainaruLuminita cu 12 ani in urma.

Buna... am si eu o problema care ma nelinisteste , cand aveam 5 ani a trebuit sa fac o operatie prin care mi-a fost scos un ovar pentru ca am avut o problema din nastere, de atunci totul a decurs normal ,acum un an am facut un avort ,este posibil sa nu mai pot ramane insarcinta ac***a in vedere ca nu am decat un ovar si avortul fiind facut la prima sarcina?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Posibil este orice. Nu va poate spune nimeni cu siguranta nimic in acest mod. Sunt femei care au facut zeci de avorturi fara consecinte, altele care sanatoase, dupa un avort nu au mai putut avea copii. Important este sa folositi prezervativul ca sa nu mai ajungeti in situatia grava de a face un avort sau sa luati o BTS care produce si ea infertilitate, si desigur, sa mergeti regulat la control.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Va sfatuiesc sa apelati la un medic specialist ginecolog , care va efectua consultatia adecvata, va recomanda analizele necesare.