avort

Avortul

Postata de lacoste cu 13 ani in urma.

am si eu o intrebare, am facut un avort cu 4 ani in urma, acuma nustiu daca mai pot ramine insarcinata. Daca ovulatia se petrece inseamna ca totul e bine?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Existenta ovulatiei nu ajunge, ca sa nu mai spun ca problema poate fi si de la partener. Inainte de a incerca sa ramaneti gravia trebuie sa faceti TOATE analizele atat dvs cat si partenerul, ma refer atat la cele de sange, BTS, infectioase etc etc., inclusiv spermograma. Discutati cu medicul.

doctor lavinia

acum 13 ani

BUAN ZIUA DACA OVULATIA MAI ESTE INCA ESTE F BINE E UN INCAPUT , DVS INCERCATI IAR DACA NU SE POATE , II ZIKETI SOTULUI DVS SAU PRT SA MEARGA SI SA DEPUNA SPERMATOZOIT LA MEDIK , ACESTA IL VA PUNE INTR-UN TUB SI VA VA INJECTA KU EL , DVS MAI ALES AKUM IN PERIOASA ASTA MIKA DE STERILITATE DIN CAUZA AVORTULUI NU TRB SA FACETI EFORT DELOK SI NIKI SA VA STRASATI , SPER CA VAM FOST DE AJUTOR DOCTOR ROSOGA LAVINIA , ID LAVINUTA_PUSTOAICA