avort spontan

Avortul

Postata de bby.. cu 11 ani in urma.

buna ziua,ma alatur voua in speranta de a afla mai multe raspunsuri de la mamici care au mai trecut prin asa cv..in urma cu o luna am pierdut o sarcina :(( aveam 7 saptamani.. a fost prima sarcina :( sunt ink intoarsa..am eliminat tot pe cale naturala ..dupa toate astea am fost sa mi fac cateva analize unde am descoperit ca rh ul meu e negativ :( medicul (pe care l-am schimbat dupa avort) mi a spus ca trebuia sa m i se faca un vaccin dupa avort ceea ce nu s a intamplat :( acuma trebuie sa ast instalarea cm care nu a vnt ink si sa merg iarasi sa fac o serie de analize ca sa vdm cum facem cu rh ul..sper sa fie ok.. a mai trecut cnv prin asa cv si a avut dupa o sarcina ok?vrem bebe cat de curand.va multumesc!

Raspunsuri (3)

bby..

acum 11 ani

nu imi raspunde nimeni :(

mihaela

acum 11 ani

iubita..eu am auzit ca daca ai rh-ul negativ..poti duce sarcina pana la capat doar ca imediat dupa ce ai nascut,i se face analize micutului si in functie de rh-ul lui...i se face un vaccin...trebuie facut in 72 ore acest vaccin...

krista30

acum 10 ani

In caz de rh negativ ,o sa iti faca tie un titru de anticorpi si apoi un vaccin in timpul sarcinii.Nu dispera ...cunosc femei cu rh negativ care au 2-3 copii perfect sanatosi.Nu i se face copilului dupa nastere nimic,e posibil ca micutul sa aiba rh pozitiv sau negativ,fereasca dumnezeu de un icter nuclear si o exanghino perfuzie,in schimb odata nascut daca el are rh poz ,poate face un icter de incompatibilitate si sa nu fie nimic grav.Cate femei nu au rh negativ si copii perfect sanatosi?Tb sa gandesti pozitiv