Avort medicamentos sau chirurgical?

Avortul

Postata de Violeta-M cu 9 ani in urma.

Buna ziua!

Am o sarcina de 3 saptamani si vreau sa fac avort,mi s-a recomandat cel medicamentos.Care varianta e mai indicata si fara prea mari urmari?

Raspunsuri (1)

Nectaria

acum 9 ani

Draga mea nu exista avort fara urmari chiar foarte grave, daca nu mori in timpul avortului te inbolnavesti dupa aia, sau nu vei mai putea face copii ca mine, nu vei mai putea inchide ochii noaptea auzind si vazand copilasul care te chiama "mama de ce m-ai omorat"... este alegerea ta daca vrei sa iti distrugi viata sau nu, aminteste-ti ca avortul chiar si la o saptamana este o crima atat de cruda pe care nici animalele nu o fac...Domnul sa te lumineze ca sa nu faci asa ceva ca va fi vai si amar de tine,, mai citeste si tu marturii pe bloguri despre cele care au facut avort, vezi cat sufera ele si cat ar vrea sa dea timpul inapoi dar nu mai pot...off tare mie mila de tine, acum depinde de tine daca vei asculta si te vei mantui sau vei ucide o viata si te vei osandi!!!