Avort medicamentos și miros neplăcut ?

Avortul

Postata de Utilizator11577149652 cu 4 ani in urma.

Buna la toată lumea ! Am și eu o întrebare . Locuiesc in Germania de jumătate de an , sa întâmplat sa rămân însărcinată in jumătatea asta de an și am decis împreuna cu partenerul meu ca nu este momentul pentru un copil . Am fost aici la un medic ginecolog pentru întreruperea sarcini . A încercat de 2 ori sa îmi facă întrerupere de sarcina prin aspirație dar nu a putut pe motiv ca nu ma “dilatam” așa ca am încercat planul b și anume avortul medicamentos . Au trecut 3 săptămâni și 4 zile de când tot sângereze . Acum aproximativ 2 săptămâni am fost la control și mi-a spus ca nu mai sunt însărcinată dar mai am unele fracmente in uter și sa revin la el după ce se oprește sângerarea . Acum câteva zile am sunat înapoi sa ii spun ca am dureri și ca sângerările nu se opresc dar el a spus ca crede ca este ciclul menstrual . De 2 sau 3 zile am un miros tare neplăcut și parca pe zi ce trece mirosul se inrautateste și îmi curge și cheaguri . Peste 1 săptămâna ma duc înapoi in România și am sa ma duc la un control , dar tare ma nelinisteste mirosul acesta neplăcut . Spune-ti-mi va rog părerea voastră . Mulțumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator11606080460

acum 3 ani

Sunt in aceeasi situatie,am fa ut un avort medicamentos,de 3 sapt tot sangerez si de cateva zile a inceput sa aiba o culoare ciudata si un miros groaznic parca ar fii gunoi