avort in a 4 luna

Avortul

Postata de sorinutza84 cu 14 ani in urma.

am facut avort in a 4 luna la varsta de 18 ani.
acum am 25 ani,sunt casatorita si imi doresc un copil.de 2 luni incerc si nu raman insarcinata.
oare am ramas cu urmari?mai pot ramane insarcinata?
la control mi-a zis ca am uterul si ovarele in stare normala

Raspunsuri (84)

floryny

acum 14 ani

Draga sorinutza84,

Sigur ca mai poti ramane insarcinata daca totul functioneaza cum trebuie. Daca tu ai fost la control si e totul in regula, acelasi lucru trebuie sa faca si sotul tau. Trebuie sa mearga sa-si faca testul de spermograma sa vada cum sta cu cantitatea de spermatozoizi...

Cat despre tine si tu poti sa-ti faci histerosalpingografie, oare stai bine cu trompele lui Fallopio, sunt ele permiabile?

Copii frumosi si sanatosi va doresc!

mikmok

acum 14 ani

Daca totul este in regula, esti sanatoasa atat tu cat si sotul, nu cred ca vor fi probleme pentru a ramane insarcinata. Poate totusi nu a-ti incercat cat trebuie.
Mult succes

ely

acum 14 ani

am avut o sarcina de aprox 3 luni imi era f rau am facut 7 teste nimik au iesit negative intr-un final am ajunsDaca dragostea ar putea fi evitata doar inchizand ochii, nu as mai clipi niciodata, de frica sa nu las sa treaca vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine.la control ginecologic si?mirare? eram insarcinata deci? nu mai aveti incredere in teste de sarcina controlul ginecologic este sfant
va pup

petronela

acum 14 ani

buna sunt intr-o dilema sunt insarcinata in 4 saptamani si 2 zile si in urma cu 2 zile am luat mifepristone 3 pastile pt ami provoca un avort dar nu dau nici un semn ca as avorta,nu stiu ce sa fac oare sa iau si celelalte pastile?parca mii frica,poate mor si nu stie nimeni de ce ajutatima nui nimeni care a incercat aceasta metoda de avort?

salut

acum 12 ani

alexxx_21kaf e id meu te rog intr pe mine vreu sa te intreb ceva inlegatura cu sarcina de 4 luni

silva

acum 10 ani

si eu sunt interesat de avortul la 4 luni...ma poate ajuta cineva

monik

acum 14 ani

dupa un avort ,am vazut la ecograf o pata complet neagra ,s ar putea ca acea zona sa fie in urma avortului ,lipseste endometrul ,dr nu e prea vorbaret!

criss

acum 13 ani

am si eu o problema ....si eu sunt insarcinata in 4 luni ai putea sa imi spui si mie de unde esti si unde ai facut avortu daca mai stii sau daca stii unde as mai putea face. te tog ajuta-ma ca nu mai stiu unde sa mai caut

sorinutza84

acum 13 ani

in timisoara...dar nu mai stiu cum se chiama medicul
dar daca mergi la un cabinet privat poate sunt de acord.
ca nu prea este legal

abb

acum 13 ani

si eu am o problema la fel de grava eu am 5 luni si ceva si trebuie neaparat sa fac avort da nu stiu unde nu conteaza cat costa va rog sa ma ajute cineva id meu mada_scumpik_2006

MembruMobileApp1500046033

acum 6 ani

buna, sunt gravida in 13 saptamani , din pacate nu pot pastra copilul . ma poti ajuta te rog ?sunt din bv

MembruMobileApp1501681327

acum 6 ani

Buna. Cum ai putut face avort la 5 luni. Te rog ajuta-ma si pe mine. Te rog

ioana

acum 11 ani

Vai de mine...trebuie neaparat sa faceti avort, sa distrugeti darul dat de Dumnezeu ....inteleg cazurile in care trebuie efectuat un avort, gravida ac***a diferite pb de sanatate ce impiedica aducerea pe lume a unui copil sanatos, dar in ziua de azi cu atatea posibilitati de prevenire..Nu m-as ierta pt asa ceva, nu as dormi linistita pe perna mea

ioana

acum 11 ani

Vai de mine...trebuie neaparat sa faceti avort, sa distrugeti darul dat de Dumnezeu ....inteleg cazurile in care trebuie efectuat un avort, gravida ac***a diferite pb de sanatate ce impiedica aducerea pe lume a unui copil sanatos, dar in ziua de azi cu atatea posibilitati de prevenire..Nu m-as ierta pt asa ceva, nu as dormi linistita pe perna mea

ioana

acum 11 ani

Vai de mine...trebuie neaparat sa faceti avort, sa distrugeti darul dat de Dumnezeu ....inteleg cazurile in care trebuie efectuat un avort, gravida ac***a diferite pb de sanatate ce impiedica aducerea pe lume a unui copil sanatos, dar in ziua de azi cu atatea posibilitati de prevenire..Nu m-as ierta pt asa ceva, nu as dormi linistita pe perna mea

Delia

acum 11 ani

va rog ..sunt disperata , am nevoie de ajutor :( sunt constienta ca ceea ce vreau sa fac nu e bine , religios etic , moral si asa mai departe dar nu mai pot :( care cunoaste pe cineva care mi-ar face o intrerupere de sarcina la 5 luni ... va rog frumos , sunt constienta desi pana acum am fost ..inconstienta !! :( astept detalii pe [email protected]

yryna

acum 9 ani

buna;; ai reusit k avortu? unde? cum? sunt interesata; lasa_mi nr de tel

bella

acum 11 ani

Buna Sorina, si eu am ramas gravida si am acum 4 luni...poti sa-mi spui si mie unde si cum ai facut intrerupere ? Sunt foarte speriata ca nu o sa mai gasesc nici la clinici particulare doctori care sa ma ajute... :(

ali

acum 11 ani

imi puteti spune cum ati procedat?in legatura cu avortul la 4-5 luni?

alyna

acum 11 ani

ati facut avort pana la urma la 5 luni? cum este?? dureros tare?? unde?? va rog ajutati-ma....id meu lost_angel4all ....va rog spuneti-mi si mie...sunt disperata..:((:((((((....si kam kt costa? :(:(...astept .. va rog din suflet...

Pag 1 din 5