Avort facut

Avortul

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

Pe data de 8 iunie am facut un avort. Pe data de 10 iulie a aparut prima menstruatie, moment in care am inceput sa iau pilule contraceptive. din cea de-a 10 zi au inceput sa apara arsuri si dureri la nivelul ovarelor si sanilor. Sa fie din pricina avortului sau pilulelor?

Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic de garda

acum 14 ani

Stimata doamna,

Nu ati specificat ce anticonceptionale folositi. Este posibil ca aceste acuze sa fie datorate anticonceptionalelor, printre posibilele reactii adverse ale anticonceptionalelor orale sunt citate si aceste neplaceri. Daca simptomele devin suparatoare va recomand un consult ginecologic.

Multa sanatate!