au trecut 42 de zile de la IVG (intreruperea voluntara a gravidantei) si nu am menstruatie

Avortul

Postata de AGNESE cu 13 ani in urma.

Pe 10 dec. 2010 am avut ultima menstruatie, pe 14 ian. 2011 testul de sarcina a iesit +, iar pe 31 ian. 2011 am facut avortul. Mi s-a spus ca intre 30-40 de zile o sa am menstruatie, au trecut 42 zile si inca nimic, mai astept 7 zile, fortata de imprejurari pt ca nu pot ajunge la cabinetul ginecologic din cauza serviciului, pana atuci poate ca ma ajutati cu un sfat. VA ROG!

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Numai medicul poate spune ce se intampla.

AGNESE

acum 13 ani

Am citit despre Sinechia uterina (sindromul Asherman), sper sa nu fie vb despre asa ceva la mine. In sfarsit vom vedea. Voi lasa mesaj cand o sa rezolv pb, pt cine va avea nevoie de informatii.

AGNESE

acum 13 ani

Am ajuns la a 54-a zi de amenoree, dar surpriza am gasit urme de menstruatie si maine am vizita ginecologica (hahaha). Abia astept sa vad ce spune doctorul.

AGNESE

acum 13 ani

Chiar asa s-a intamplat, duminica 27/03/2011, a 55-a zi de la avort, mi-a venit menstruatia, exact in aceasta zi de vizita ginecologica. Ironia sortii, nu?
Cauza intarzierii menstruatiei a fost hormonala, nimic gresit in urma avortului, in schimb mi s-a depistat un chist de 3 cm pe ovarul drept, care ar trebui sa dispara dupa 2-3 menstruatii, daca nu... vom vedea.
Multa sanatate la toata lumea care e inscrisa pe acest site!!!