am si eu nevoie de un sfat va rog..

Avortul

Postata de deyaaa cu 9 ani in urma.

am 24 de ani..si am 2 kopii ,o fetita de 4 ani si un baietel de un an jumate...ieri am aflat ka sunt gravita am 6 saptamani.,nu am mai vrut kopii pt ka am 2 am perekhe si sunt tanara ajung 2 sunt si 2 sunt prea multi...dar am ramas..nustiu ke sa fac...?sa fac avort nu kred ka pot pt ka as omora un suflet..dar ku 3 copiii pfff ce facc???datim un sfat va rog......

Raspunsuri (6)

gabi72

acum 9 ani

eu sunt al treilea copil (si ultimul) al parintilor mei, venit tot dupa o "pereche", asa cum ai si tu (sa-ti traiasca!)... mama se gandea daca sa ma tina sau nu, nefiind, nici ea, deloc instarita si ac***a, probabil, aceleasi ingrijorari, la vremea aceea, ca si tine... pana la urma m-a "facut" si m-a iubit si m-a ingrijit, cel putin la fel de mult ca pe fratele si sora mea... si, pana la urma, am fost cel mai "reusit"... :) poate te ajuta si povestioara asta sa te decizi...

gabi72

acum 9 ani

si mai gandeste-te ca, cu cat ai mai multi copii, cu atat ai mai multe sanse sa ai pe cineva langa tine, ca sprijin si mangaiere, la batranete... poate ca unii vor spune ca am un mod "egoist" de a gandi, dar, dincolo de "egoism", sa fim onesti si realisti....

gabi72

acum 9 ani

ciudat sa vad ca nu exista nicio reactie la un subiect atat de "arzator"... mai voiam sa mai adaug doar ca, "last but not least", copiii sunt bucuria si "lumina" vietilor noastre, bucurie si lumina cu atat mai mari cu cat numarul lor, al copiilor, este mai mare...

gabi72

acum 9 ani

ciudat sa vad ca nu exista nicio reactie la un subiect atat de "arzator"... mai voiam sa mai adaug doar ca, "last but not least", copiii sunt bucuria si "lumina" vietilor noastre, bucurie si lumina cu atat mai mari cu cat numarul lor, al copiilor, este mai mare...

deyaaa

acum 9 ani

msss pt sfaturi Gabi..si da asa e sa sti ka ai dreptate kopii sunt o bukuriee ft mare..dar kand la noi in Romania salarile sunt asa miki si mai ales daka nu ai unsprijin de nikiunde..tr sa faki alegeri nai ...urate..asa kum am fakut io...nu am dekis sa pastrez kopiluu..pt ka am 2 kopii minunati sa ma ajute Dumnezeu sai pot kreste pe ei si sa le ofer tot cesi doresk...io zik ka un kopil e putin 3 kopii deja sunt multi..dar 2 kopii sunt perfekti si sufikienti ...mss pt sfaturi.

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Copii sant o bucurie, si bine inteles si responsabilitate.
Unde are loc 2 copii, ramina loc si pentru a 3-lea.
Si eu am 2 baieti "mari", cel mai mare este baiatul meu, iar cel micul este adoptat.
Eu nu am avut sanse sa mai am copii, astai soarta.