ajutor

Avortul

Postata de airineigabriela cu 13 ani in urma.

am 45 de ani, acum doi ani am suferit un atac cerebral si am avut o usoara paralizie a mainii stangi...una dintre indicatiile medicilor a fost sa renunt urgent la anticonceptionale, eu fiind si fumatoare (1 pachet/zi); se pare ca acum am ramas insarcinata....sunt in cipru...nu am incredere absolut deloc in medicii de aici....ce dumnezeu sa fac ? am neaparata nevoie de un sfat. multumesc.

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 13 ani

Sfatul ar fi sa iei in calcul problema de sanatate, varsta,neincredrea in medicii de acolo,etc. si sa hotarasti singura daca pastrezi sau nu sarcina. Multa sanatate !

airineigabriela

acum 13 ani

multumesc pentru "ajutor"....este clar ca nu am cum s-a pastrez; daca puteti sa ma ajutati cu ceva concret este foarte bine, daca nu, multumesc mult dar nu va mai deranjati

ana

acum 13 ani

cred ca ar trebui sa fii atent monitorizata de medici...vrei copilul?e foarte greu sa ti spuna cineva ce ai de facut..mai ales in cazul tau..oricum cred ca dumnezeu ne a dat un nr de zile de cand ne am nascut...o matusa de a mea,a avut trei vase de sange sparte la cap...nu toate odata..doctorii au refuzat sa o opereze cand era in coma pt ca au spus ca va muri sigur...si a revenit din coma,a mers..vb ..mai facea putina treaba..si a mai trait 7 ani..o prietena de a mea a murit de cancer la stomac..fara sa stie ca l avea!,,,nu a avut simptome decat cu 2 sapt inainte de a muri..vezi daca esti esti insarcinata.(ai scris..se pare).poate intri la menopauza..

ana

acum 13 ani

eu nu inteleg daca tot nu vrei sa o pastrezi ce sfat mai vrei??

kasho1

acum 13 ani

Urmariti aceste link-uri, aveti dreptul sa stiti adevarul- eu nu l-am stiut( nu e o scuza daca as fi stiut aceste lucruri decizia mea era cu totul alta , dar suferinta e crunta).

http://tainacasatoriei.wordpress.com/2007/11/20/strigat-din-strafunduri-2/

http://adevaruldespreavort.ro/ce-spune-stiinta-medicina/232-cum-se-face-avortul-socant-cel-mai-dur-film-despre-avort

http://utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=1822

sau pur si simplu dati pe Google adevarul despre avort, veti afla lucruri despre care prea putini medici va vor spune, iar daca nu cunoasteti aceste lucruri nu veti putea lua linistite nici o decizie.

Decat avort mai bine dat spre adoptie, e mai uman!
Va doresc multa sanatate si intelepciune.