AJUTATI MA ,VA ROG!

Avortul

Postata de sarah 2013 cu 10 ani in urma.

Am 35 ani si imi doresc f mult un bebe,nu am incercat niciodata sa raman insarcinata pana acum.Am avut cm pe data de 6noiembrie si ma tinut 5 zile,spuneti mi va rog cand este perioada cea mai fertila?Credeti ca la varsta mea raman mai greu insarcinata?

Raspunsuri (3)

anca

acum 10 ani

daca cm a inceput pe 6 nov atunci perioada fertila ar fi intre 18-24nov tinand cont ca aveti un ciclu normal la 28-30 de zile
(cam la 14-18 zile din prima zi de ciclu e ovulatia)
dupa actul sexual un extra sfat ar fi sa puneti o perina sub fund pt juma de ora inainte sa faceti dus pt a va da o extra sansa
mult succes si sa speram o viitoare sarcina usoara

sarah 2013

acum 10 ani

Va multmesc mult pt raspuns!Sper sa am noroc,imi doresc f mult un bebe.Va anunt daca se intampla minunea!

CRISTINA

acum 10 ani

salut...vreau sati spun kum eu am ramas insarcinata ku fetita mea!! eu ku sotul traeam liber de un an si nu se primea sa ramin insarcinata,pina sora lui nu mia dat un sfat :ea mia spus ka ku metoda asta a fakut 4 copii si e fericita! de exemplu daca ti se incepe CM pe data de 1 februarie da sa zicem,,, pai de pe data de 1 numeri 13 zile, se primeste pe data de 13 februarie,pai iata pe 13 si pe 14 februarie, in aceste 2 zile trebuie sa ai un kontakt sexual dar numai o singura data pe seara,,si dupa 2 saptamini vezi rezultatul..eu odata am fakut asa si deodata am prins insarcinata ku fetita si akum multumesk domnului mai am si un baietel! Succese mari!!!