ajutati-ma va rog

Avortul

Postata de PITICUTZA cu 12 ani in urma.

pe 20 octombrie am facut un chiuretaj si inca nu am avut menstruatie,au trecut 5 saptamani de atunci ce fac?am avut contact sexual numai protejat

Raspunsuri (2)

snickeritza

acum 12 ani

in primul rand nu trebuia sa faci sex imediat dupa!ci dupa 3 sapt.mai asteapta.peste inca vre-o sapt sau 2 iti vine.corpul inca nu si-a intrat in ritmul normal.esti sigura ca nu s-a rup prezervativul?daca nici peste 2 sapt nu-ti vine fa un test de sarcina.stiu un caz,dupa 2 luni i-a venit menstruatia.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa refaceti consultul ginecologic pentru a diferentia cauzele ce determina intarzierea menstrei. De obicei refacerea mucoasei uterine dureaza ca si dupa o nastere.