A funtionat avortul medicamentos daca sangerarile ai durat doar 2 zile?

Avortul

Postata de DenisaR cu un an in urma.

Buna ziua, acum 3 zile am luat prima pastila, iar a doua zi am sangerat foarte putin, iar ieri am luat celelalte comprimate vaginale.Dupa aproximativ 2-3 ore de la administrare am avut dureri abdominale destul de dureroase si mi a curs sange impreuna cu niste cheaguri nu foarte mari, dar de fiecare data cand mergeam la baie iesea cate unul sau doua. Dimineata m am trezit toata patata si mi a curs mult sange timp de aproximativ 2 ore, iar apoi sangerarile aproape ca au incetat. Vreau parerea voastra.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-medicamentos-pregatire-riscuri-si-efecte-adverse_17449