Avortul

Postata de mariana foxy cu 12 ani in urma.

dupa un chiuretaj la cat tinp pot avea contact sexual?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

6 saptamani.

Medic de garda

acum 12 ani

Buna ziua,

In mod normal, contactul sexual este permis dupa 6 saptamani. Cu toate acestea, ar fi recomandat sa tineti cont de indicatiile medicului care a efectuat chiuretajul si totdata, de monetul in care va simtiti pregatita pentru a va realua viata sexuala.
Un chiuretaj reprezinta un stres major atat fizic cat si psihic,

Multa sanatate!

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

mariana foxy

acum 12 ani

am avut o fetita care a murit la 2 luni dupa ce am nascut iar acum am un baiat de 5 ani crezi ca nu mi pare rau, dar sa Intanplat si Imi pare foarte rau.

Butterfly45264

acum 12 ani

eu am avut un chiuretaj pe 7 iulie primul fiind...am avut sarcina oprita din evolutie la 6 sapt...am fost la control...inca mai am sangerari normale pot spune..si mi s a spus k e normal sa mai am ceva timp sangerari si ca se va opri de la sine...am avut un contact protejat pe 17 iulie a fost cam dureros si sangerarea e mai intensa...oare am facut complicatii?Mi s a recomandat anticonceptionale Yaz insa sunt nelamurita cu ultimele 4 pastile din blister numite placebo...desi am citit instructiunile de utilizare sunt confuza daca trebuiesc luate sau nu...sau in ce cazuri nu trebuiesc luate..astept rasp.dvs.multumesc!