CENTRU INTERVENTIE AUTISM PLOIESTI

Autism

Postata de aipaploiesti cu 10 ani in urma.

Nou! Asociatia pentru Interventie precoce in Autism (A.I.P.A.) isi desfasoara acum activitatea si in orasul Ploiesti, oferind servicii de interventie comportamentala (A.B.A.) pentru copiii si adultii cu autism sau alte tulburari de dezvoltare. Asociatia, infiintata in 2006 in Bucuresti, ofera clientilor:
- evaluare psihologica;
- analiza comportamentala aplicata (A.B.A.);
- stabilirea planului de interventie personalizat;
- formarea si coordonarea echipelor pentru lucrul la domiciliu;
- stimulare cognitiva;
- logopedie;
- art-terapie;
- si alte interventii menite sa imbunatateasca viata persoanelor cu deficiente, dar si a familiilor acestora. Pentru mai multe detalii accesati siteul http://www.autismploiesti.ro.

Raspunsuri (1)

Georgel Enuta

acum 7 ani

Buna ziua ,am si eu nevoie de ajutor, am un copil diagnosticat cu note autiste are 10 ani si acum trece clasa 2 la invatamintul de masa ,avem mare nevoie de un insotitor pentru scoala .Daca ne puteti ajuta asteptam un raspuns pe adresa [email protected] sau la 0760246633 GEORGE.VAMULTUMESC.