CARIERE

Autism

Postata de NICOLETA MANGU cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
Ce pot sa fac pentru a lucra in acest domeniu? De unde as putea sa incep pentru a-mi crea o cariera? Care sunt pasii pe care ar trebui sa ii urmez? Ma poate ajuta cineva?(Mentionez ca am studii de specialitate si ca imi doresc din tot sufletul sa acumulez experienta pentru a putea oferi ajutorul meu copiilor minunati care se confrunta cu agest gen de dificultati )
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Liviu

acum 11 ani

__________________________________________________

NICOLETA MANGU a scris: ".../ De unde as putea sa incep..? /.../
am
studii de specialitate si /.../ doresc /.../ sa acumulez experienta /..."
_______________________________________________

NICOLETA,

daca ai intr-adevar incredere in propria-ti dorinta, mi se pare ca
e suficient sa profiti de ceea ce este la indemana. In acest sens,
eu as continua chiar din locul unde ai efectuat PRACTICA DE
SPECIALITATE. Cred ca poti obtine de acolo informatii despre
eventuale oportunitati de angajare sau activitati specifice de vo-
luntariat -ce iti vor permite sa acumulezi experienta in domeniu.

Iti doresc mult succes!

Asoc.Spontania

acum 10 ani

Centrul SpontanIA- Interventie in Autism recruteaza voluntari. Scrieti-ne pe adresa [email protected]