Atrofia cerebrala?

Atrofia cerebeloasa

Postata de Tundy cu un an in urma.

Am un băiețel de 10 luni, a avut hipoxie intrauterina. Acum o săptămână a cazut din pat, nu s a lovit tare, nu a plâns, seara a început sa plângă în somn și parca își mișca mâinile și picioarele, nu a ținut nici un minut,s ar putea sa fi fost convulsive, nu știu sigur. Dimineața ne am dus la urgente, asa ne a recomandat dr. pediatru. Acolo i a făcut băiețelului Ct cranian și a ieșit ca are Atrofie cerebrala severa.El e activ, se ridica, aplaudă, e foarte atent. Eu doar atâta observ la el ca plânge la zgomot mare. Și își învârte mâinile și picioarele când se bucura sau când vrea în brate. Va rog frumos sa îmi spuneți dacă ați mai avut cazuri, ce s a întâmplat, se recuperează? Va mulțumesc din suflet pentru răspuns.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Neuropatii/hipoxia-cerebrala-sau-privarea-de-oxigen-a-creierului_17212

Ciolan Andreea

acum un an

Bună

Tare a-și vrea sa i-qu legătură cu dumneavoastră dacă se poate, va las o adresa de e-mail si poate reușim sa vorbim.mai multe în legătură cu acest subiect.
andreea.maya2015.0506@ adresa_web_filtrata