[email protected]?

Atac ischemic

Postata de Elena cu 11 luni in urma.

Atrofia cerebrala moderată la nivel frontal și parietal bilateral cu câteva imagini pe RMN de leziuni demielinizante de până la 6 mm în substanța albă periventriculara cu semnificație de leziuni demielinizante hipoxic ischemice este dementa frontotemporala?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic specialist, care poate interpreta rezultatele RMN si poate realiza o evaluare clinica detaliata pentru a stabili un diagnostic corect.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/dementa-frontotemporala-sau-boala-pick_9555