Tulburari de panica sau Atac de panica?

Atac de panica

Postata de Utilizator11569922899 cu 4 ani in urma.

Buna,feminin 31 ani.Am nascut acum 11 luni prin cezariana(evolutie si nastere perfecta fara probleme)Dupa 1 luna de la nastere am inceput sa am niste ameteli(nu se invart obiecte)mai degraba senzatie de dezechilibru insosita de diaree, frisoane, claduri, stare generala p***a, frica de a mai face ceva ce faceam inainte,incetosarea vederi uneori,senzatie de nod in gat,frica...!Mi am facut o gramada de analize,RMN cerebral ok,EkG uri-Ok,analize de sange plus TSH OK,totul ok!!Au trecut 11 luni si nici acum nu am scapat,ma ia brusc si in momentul acela trebuie sa ma intind in pat..Nu mai pot sta singura cu fetita se intensifica..uneori si furnicatori pe tot corpul.Am o spondiloza cervicala,fac recuperare anual.Inainte de sarcina nu am avut asa ceva niciodata!!!Un sfat aveti???
Am inceput sa practic Osteopatia sa mai ameliorat putin nu o schimbare mare,inca continui si iau Relaxophytol prescris de medicul Pshiatru.Ce pot sa mai fac?Imi influenteaza viata de zi cu zi nu mai suport.Nu le pot controla.Am mai chemat ambulanta acasa si toti spun ca e psihic nu stiu ce sa mai zic.Mereu cand ma controleaZa e totul ok.dar eu nu mai suport.Orice sfat este binevenit:)

Raspunsuri (2)

Utilizator11571068924

acum 4 ani

Întrucât ați fost consultată și concluzia a fost că tulburările sunt pe fond psihic, probabil că v-ar ajuta să apelați la un psihoterapeut.

Ana

acum un an

Ați fost la orl? Eu știu pe cineva care după naștere i-au apărut amețeli, și cauza erau otolitele.