Bună seara . Am o întrebare .?

Atac de panica

Postata de Mihaela Turcu cu 3 luni in urma.

E posibil ca simptomele unei atac de panică să fie de dimineață până seara doar cu tremur amețeala și vedere încețoșată foarte puțină câteodată cu niște musculițe în vedere ? În urma unei traume ?! Mulțumesc frumos .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Este posibil ca simptomele atacului de panica sa apara in orice moment al zilei. Tremuratul, ametala si vederea incetosata pot fi simptome ale unui atac de panica, dar pot fi si indicatori ai altor probleme de sanatate.

Ac***a in vedere ca ati mentionat o trauma, poate fi vorba si despre un tulburare de stres post-traumatic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/cum-se-manifesta-un-atac-de-panica_13127
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/masuri-imediate-in-cazul-unui-atac-de-panica_16180
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/atac-de-panica_35