Atac de panica ?

Atac de panica

Postata de AndiB cu 4 ani in urma.

Bună seara, am și eu o mica problema de câteva zile.
Totul a început acum vreo 3 săptămâni și prima data când am experimentat aceasta senzație..eram pe punctul de a adormi, pe partea dreapta, și deodată simțeam cum nu trageam suficient aer în piept, încheieturile mâinilor și mușchii lor efectiv amorteau, îmi creștea temperatura corpului și parca se ducea pana în vârful capului sa zic asa și avea și cred un puls puțin mai ridicat decât cel normal. Prima data m a lăsat repejor, dar se 2 nopți ma Confrunt cu aceste senzații atât seara cat și ziua când încerc sa adorm. Plus ca după ce aceasta senzație trece ziua( sa ziceam ca nu adorm rămân cu o amețeală mica și o amorteala la încheieturi). Am avut niște probleme de sănătate cu un ficat marit puțin, și am stat fără un job câteva luni și moralul nu era tocmai bun..nu era o depresie dar o supărare constanta da. Ma puteți ajuta cu un sfat sau sa îmi dați o idee despre ce e vorba?
Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/cum-sa-scapati-de-atacurile-de-panicai_14993