vene groase pe piciorul stang

Artrita

Postata de vikz cu 11 ani in urma.

Buna ! Pe piciorul stang mi-a aparut o vena sub coapsa ce este mai groasa ca celelalte si se simte si la pipait. Am 17 ani ,baiat si practic ciclismul foarte mult. Credeti ca, chiar daca pedalez mult tot pot sa am varice ?

Raspunsuri (1)

Lucia.B

acum 11 ani

Varicele se fac si de la o suprasolicitare a vaselor. Daca aceasta pasiune este dusa pana la epuizare poate dauna. Ciclismul este bun dar moderat. Orice sport care epuizeaza trebuie moderat. Sau ar putea fi o problema a circulatie sanguine si tensiunii arteriale si atunci tb sa va ocupati putin de fluidizarea sangelui si asta o puteti face cu tinctura de paducel sau afine. Alte detalii poti avea personalizat pe dresa de e-mail in cazul in care esti interesat.