se poate scapa de artrita reactiva declansata de o infectie ?

Artrita

Postata de angelD cu 13 ani in urma.

Va rog frumos sa imi spuneti daca se poate scapa de artrita reactiva declansata dupa o infectie cu stafilococul auriu in gat.In urma cu 3 luni fratele meu a racit foarte rau ,am ajuns la spital cu febra mare,nu i s-a luat exudat faringian desi tusea foarte rau si avea gatul rosu,a urmat un tratament gresit,dupa 3-4 saptamani au inceput problemele dureri de fese,de articulatii,glezna umflata dureroasa,.etc.Ne chinuim de aproape 4 luni ca sa aflam un diagnostic corect dupa zeci de analize,vizite la doctori,suntem disperati.Acum ni s-a spus ca are artrita reactiva declansata de acest stafilococ.Se poate scapa de aceasta artrita reactiva definitiv dupa urmarea unui tratament?Multumesc tuturor celor care imi raspund

Raspunsuri (2)

Sorin Radu

acum 13 ani

Da poate !!!!! Cere informatii pe [email protected] sau 0723 955 935

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz.