rugaminte

Artrita

Postata de bucataruu cu 11 ani in urma.

am o fata de 17 cu artrita de la 3.6 ani face metrotexar vreau sa stiu daca cineva stie noutati in tratarea bolii medicamente mai noi in afara celor biologice ceva mai putin toxic va multumesc

Raspunsuri (8)

colnago

acum 11 ani

Un tratament complementar (pe linga cel prescris de medic, desigur), fara efecte secundare poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. Are un efect de regenerare a celulelor, antiinflamator, analgezic.

bucataruu

acum 11 ani

dumn.ati luat cei trept am incercat si noi dar am luat romanesc nu a avut nici un efect de unde stim care este originsal multumesc

colnago

acum 11 ani

In primulr ind trebuie mentionat mereu ca noni nu este medicament, nu inlocuieste tratamentul prescris de medic, ci este un supliment complementar.
Sunt multe "variante" de produse pe baza de noni, suc sau pastile. Originalul si (pot sa afirm cu incredere) cel mai bun calitativ, (cit si pivind raportul pret/calitate) esta cea din partea firmei Morinda Bioactives, (Tahitian Noni International), firma care in 1996 a deschs aceasta "piata noni". Intre timp au aparut multe firme care incearca sa prifite de renumele fructului noni.
Sticla arata asa:
http://products.tni.com/romania/romanian/nonistore/product/367276/269579/
Este singurul suc noni care detine acordul UE.

Medic.Fares

acum 11 ani

Va recomand capsule Articulatii sanatoase, cate 1-2 capsule de 3 ori pe zi si ceai Articulatii sanatoase, 3 cani pe zi, timp de 3 luni. Tratamentul se poate repeta dupa o pauza de o luna in care sa foloseasca complexul de plante medicinale si argila Organism sanatos.

bucataruu

acum 11 ani

sint produse fares din ce-am inteles

bucataruu

acum 11 ani

multumesc ptr raspuns fata face metrotexat poate lua capsule articulati sanatoase deoarece contin aspirina naturala si ce conplex de plante sa ia vad ca sint mai multe[curatarea org. singelui. etc]multumesc

simi

acum 11 ani

Ar fi de ajutor sa consume pe langa tratamente, apa alcalina de izvor cu multiple minerale. Eu am 5o ani si am scapat de un inceput de artrita, manifestata prin dureri extremitati, maini picioare, consumand apa de la Rusova Veche , apa alcalina ,cu multiple minerale, am scapat complet de aceasta problema. Studiile stiintifice arata ca astfel de ape sunt vindecatoare. Daca tastati pe Google net Rusova Veche apa miraculoasa , veti afla mai multe detalii.Fiind localnic, va pot gazdui o perioada pentru ca fata sa consume apa, direct de la sursa.
Lasati un email daca doriti.
Sanatate

bucataruu

acum 11 ani

multumesc ptr. raspuns acum a inceput scoala poate in vacanta de primavara sau vara pastram legatura sanatate va dorim si noi