posibilitati

Artrita

Postata de gicamirea cu 13 ani in urma.

exista o analiza specifica pe baza careia se pune sigur diagnosticul de poliartrita reumatoida? pe cand un vaccin contra poliartritei?

Raspunsuri (2)

Bacu Crina

acum 13 ani

Cred ca factorul reumatoid, proteina C reactiva, radiografia, test screening, alaturi simptomele si istoricul medical al pacientului, ar putea contribui la un diagnostic corect pentu poliartrita.

gicamirea

acum 13 ani

intradevar FR si PCR au fost pozitive dar nu exagerat de mari iar dupa cateva zile de dynastat iv au revenit la normal!