poliartrita reumatoida

Artrita

Postata de tvc cu 13 ani in urma.

cum se interpretează evolutia bolii în cazul în care în urmă cu aprox. 2 ani de zile am avut valoarea ccp 59,6, iar recent, după tratament periodic cu metrotrexat valoarea ccp a ajuns la 6,4. Credeti că boala a intrat în remisie? Multumesc antcipat pentru raspuns.

Raspunsuri (2)

Victor Richard

acum 13 ani

Boala se poate afla intr-o perioada de remisie. Totusi repeta constanta analiza care masoara valoarea anticorpilor anti-ccp.

cp

acum 13 ani

Starea de nervozitate pe care nu o pot controla se poate sa fie din cauza faptului ca fac tratament pentru poliartrita reumatoida si mai servesc o bere sau ceva cu alcool ?