poliartrita reumatioda

Artrita

Postata de claudia8086003 cu 12 ani in urma.

tratament care sa vindece poliartrita reumatoida exista?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Există tratament pentru această afecţiune, acesta având ca scopuri reducerea inflamaţiei şi a durerilor articulare, oprirea evoluţiei leziunilor distructive ale osului şi cartilajelor. Cel mai frecvent se utilizeaza antiinflamatoare nesteroidiene precum: Ibuprofen, Naproxen, etc., preparate cortizonice (corticosteroizi) şi medicaţie imunosupresivă (Metotrexat).

gigi 49

acum 12 ani

Tasteaza pe Google `` Rusova Veche apa miraculoasa sau, izvor miraculos`` . Daca ai posibilitatea te duci si iti iei periodic cateva bidoane. Apa nu costa nimic. Consumi in fiecare dimineata pe stomacul gol un pahar mare de apa apoi peste zi cand tie sete./.
Eu am scapat de un inceput de artrita .Ma dureau ingrozitor mainile si picioarele la extremitati.