Maini umflate...

Artrita

Postata de Anya Elisa cu 12 ani in urma.

Buna ziua, ambele maini ale mele sunt foarte umflate - de la incheietura mainii pana la umar. Ma dor foarte rau. Am incercat tot felul de creme antiinflamatorii (Lioton gel, Artrostop crema si pastile, am pus foi de varza....incercand medicina naturista....dar tot degeaba. Mentionez ca am fost diagnosticata cu osteoporoza grad avansat. Va rog sa ma indrumati si pe mine ce ar trebui sa fac sau sa iau...sau la cine sa apelez.
Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

sunt umflate? sau este senzatie de umflare? ar fi bine sa fiti consultata de medicul de familie, ce va poate indruma catre medicul reumatog daca se suspicioneaza o afectare articulara/abarticulara, ce poate indica investigatii suplimentarea (ca o EMG pentru o suspiciune de neuropatie de compresie) si tratamentul antialgic adecvat.