Guta

Artrita

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am auzit ca s-a descoperint in afaraun tratament pentru guta!Are idee cineva cum se poate gasi acest tratament?O zi buna

Raspunsuri (7)

Aurelian Andrei

acum 15 ani

Salut Ovidiu.
Daca esti o persoana deschisa, cred ca poti sa incerci un tratament refelexo, dar dupa ce cauti si te convingi ca ai gasit un bun terapeut. Dupa 10 sedinte vei constata ca suferinta s-a ameliorat semnificativ.
Bafta, Mihai

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ce tratament recomandati pt guta la o femeie de 65 ani

comentarii utilizatori

acum 15 ani

in timp de iarna ma dor piciorele le simt ca sint forte reci si ma dor forte tare noptea cind ii cald ma simt mai bine ce pote sa fie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 55 de ani si ma confrunt cu aceasta boala de l5 ani, am facut regim alimentar sub urmarirea unui medic nutritionist. Cel mai mult in reducerea crizelor gutoase a contribuit consumul unei ape minerale numita Lithinia aparuta in marile centre omerciale;Metro, Cora si altele si care a disparut de pe piata din motive cred concurentiale de afaceri, altfel nu-mi explic de ce nu a mai fost gasita pe piata. Aceasta apa m-a ajutat foarte mult si as ruga un specialist sa-mi spuna de ce si ce rol are lithiul in eliminarea acidului uric din sange. In asteptarea unui raspuns, va multumesc si astept si alte comentarii.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Va rog sa-mi comunicati care este medicul specialist care se ocupa de tratarea gutei
Va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog din suflet sa ma sfatuiti si pe mine ce sa iau ca ma dor toate articulatiile

simona

acum 8 ani

Medicamentul se numeste ALLOPURINOL si PEGLOTICAZA( din SUA) .