guta

Artrita Pseudoguta Guta

Postata de lucaalbus cu 13 ani in urma.

ce pot face pt a ameliora durerile de guta?

Raspunsuri (9)

Maria

acum 13 ani

Sunt terapeut Bowen si am avut un caz cand pacientul era in criza de guta. A doua zi dupa sedinta degetele i s-au indreptat, au incetat durerile, si de atunci facem serii de sedinte din cand in cand. Pacientul se simte foarte bine.
Cautati un terapeut bown, daca sunteti din cluj va pot ajuta si eu.

maria carabus

acum 13 ani

as vrea sa stiu ce sedinte se pot face

x men

acum 13 ani

fa ce stii

[email protected]

acum 13 ani

Salut
Numele meu este DOINA NEMES am 56 ani 70 kg si 153 inaltime.
ACID URIC putin crescut.
Am dureri pe coloana care radiaza pe piciorul sting de sus pina la genunghi,nu stiu
ce poate fi.?
daca aspirina este una si acelasi cu ASPENTER(eu hipertensiune arteriara)
va multumesc.o zi buna.

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz.

Ioana

acum 13 ani

De ceva timp ma trezesc uneori dimineata cu degetul al doilea de la piciorul stang putin umflat si atunci cand incerc sa-l masez sau cand il pun prima oara jos ma doare.Starea aceasta persista uneoi doar in ziua respectiva sau trece in cateva zile dupa care nu mai am absolut nimic.Ar putea avea legatura si cu faptul ca am probleme cu circulatia (seara mi-e frig uneori la picioare)?De la ce ar putea fi?Multumesc anticipat.

mirel anitei

acum 13 ani

am un atac de guta.E f.f.f. dureros.Ma intereseaza ce este un "terapeut Bowen" . Sunt din Iasi.
A.R [email protected]

Duduman ALEXANDRU

acum 9 ani

Am 19 ani si am un atac de guta as dori un sfat , o parere despre aceasta boala . In principiu as dori sa aflu cat timp dureaza un atac de guta .Am inteles de la un medic reumatolog ca guta la un adolecent este foarte rara.Oare din ce motiv se declanseaza aceste atacuri?

dragos

acum 9 ani

Buna.In primul rand are trebui sa ai un diagnostic clar.Eu am fost diagnosticat cu guta si am folosit extract de asparagus de la firma Swanson care ajuta la scaderea nivelului de uree din corp si ma simt mult mai bine.Multa sanatate va doresc!