Dureri picioare

Artrita

Postata de Florentin1 cu 13 ani in urma.

Ma dor picioarele, mi se umfla partea de sub glezna si nu pot sta prea mult in picioare.
Analizele ies bine. Am 35 ani, 1.70 m, 82kg.Nu am copii.Mai nou ma dor si coatele.
Am urmat o cura de ceai de urzica 3 saptamani, am facut una pauza si am inceput acum cu ceai de soc. Cu ce am gresit?

Ma ingrijoreaza aparitia a cat mai multor semne(alunite) pe corp. SA fie ereditar?
Va multumesc pt raspuns si va felicit pt o pagina atat de profesionista.

Raspunsuri (5)

Victor Richard

acum 13 ani

Ar putea fi vorba despre o afectiune articulara: artrita, guta, etc. Proteina C reactiva, factorul antireumatic, ASLO, au avut valori in limite normale? Ureea si creatinina din sange...?

Florentin1

acum 13 ani

Da, toate aceste analize mi-au iesit bune.Ultimele analize au aratat ca sunt la limita unei infectii urinare.Dar, am luat tratament, acum 3 luni.Si totusi.....

mikmok

acum 13 ani

Poate aceste dureri de care suferi sunt dureri reumatismale sau ai o circulatie periferica p***a a sangelui. De obicei mananci sarat? In general, picioarele se umfla cand ai apa prea multa in organism. Mergi la medicul de familie pentru un consult si poate iti va da tratament.

luci

acum 13 ani

dute la o clinica reumatologica de ex clinica dr.ion stoia din bucuresti.acolo poate vei gasi raspuns la intrebari.

Florentin1

acum 13 ani

Dragii mei, mi-am revenit.Am luat ceai de soc o saptamana, am renuntat la sare, nu total, dar am micsorat cantitatea.Si.....m-am odihnit, eram tare obosita dupa bilant....