DURERI LOMBARE,ARTICULARE,DIVERSE

Artrita

Postata de sorinflo cu 12 ani in urma.

florea 42 ani .am in jur de 10 ani de cind am fost spitalizat cu diagnostic sacroileita bilaterala forma rizomerica,,am stat in spital de 2 ori cite 3 saptamini intre spitalizari am avut o forma de semiparalizie pe partea stinga,,de zece ani am zile bune zile rele...dar nu am mai mers in spital,,,deoarece,am avut un doctor care,sa exprimat cum ca nu vreu sa lucru ;am refuzat chiar si consultu,chiar de nu puteam misca,,,am trait cu creme antiinflamatoare,,pastilee,,,dar foarte rar dar cind nu mai pot suporta,,,,,, INTREBAREA MEA ESTE,,PRIMU,, PUSEU ..LOMBOSCIATICA,,CU FIZIOTERAPIE,,,A DOILEA PUSEU SACROILEITA SPITALIZATA FIZIOTERAPIE,,,POATE FII O ARTRIITA REUMATOIDALA ,SAU PSORIAZICA ASCUNSA DEOARECE MAI NOU AM SI O UNGHIE AFECTATA LA PICIORU DREPT SI PE TIBIE AM PSORIAZIS CAM DE 1 AN AU APARUT PRIMELE PETE,,,,MENTIONEZ IN CAP AM DE CIND MA STIU, MATREATA PSORIAZIS DEPINDE DE DOCTORU CARE MA TRATAT,,,AS VREA RASPUNSU DACA SE POATE PE MESENGER,,,,,[email protected] VA MULTUMESC

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa fiti evaluata de un medic reumatolog pentru depistarea sau excluderea unor afectari articulare inflamatorii. Pentru leziunea unghiala ar fi bine sa apelati la un medic dermatolog pentru un diagnostic corect, cat si pentru tratamentul corect al psoriazisului.