dureri de genunchi

Artrita

Postata de ciprisele cu 12 ani in urma.

Buna seara !!!! SUnt insarcinata in 18 sapt si am dureri de genunchi fff mari mai ales la aplecari, coborari de scari.

Raspunsuri (4)

buna

acum 12 ani

Exista remedii homeopate, ideale in sarcina, caci nu au efecte secundare si nu contin nimic toxic.
Insa pt. a alege cel potrivit este nevoie de date suplimentare. Imi poti scrie un email la *** pe yahoo.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi util de purtat o orteza mobila de genunchi, ce va mentine structuriel articulare in pozitie fiziologica,

Dr. Ilias Vlad Teodor

acum 12 ani

Buna dimineta,

In sarcina apar frecvent dureri de genunchi si spate, favorizate in special de cresterea ponderala, dar si de conditia fizica a musculaturii sau a articulatiilor inainte de sarcina.
Din pacate, nu se pot administra tratamente antialgice, ci doar antiinflamatoare sub forma de crema , gel, care nu se absorb in circulatia generala. Sunt utile si sedintele de masaj si kinetoterapie efectuate sub indrumarea unui specialist.
Cu stima,

Dr Vlad Teodor lias
Vestea buna este ca du

Gigel

acum 11 ani

Si ce daca