Durere picior stang

Artrita

Postata de Ioana0104 cu 9 ani in urma.

Buna seara!
Am 18 ani jumatate si sunt fata. De 3 zile simt o durere la piciorul stang (in partea superioara - de la genunchi, in sus). Simt o durere interioara dar nu pot sa va spun daca e vorba de muschi sau de os, chiar nu imi dau seama.. Ideea este ca am folosit diverse creme, si tot ma doare. Durerea apare seara. Mentionez ca am facut sala 2 ani dar m-am lasat de 3 luni; merg pe jos zilnic, macar 15 minute, ies afara, ma plimb (deci am ceva activitate). Ma imbrac bine (ma gandeam ca poate e de la vreme dar nu cred). Cand apas pe picior nu ma doare, ma jeneaza putin cand merg, cat si atunci cand stau intinsa in pat. Durerea nu persista toata ziua, ci numai seara din cate am observat (cum am mai zis). Ce credeti ca ar putea fi? Ce e de facut? E grav? Va rog mult, chiar am nevoie de sfaturi. Imi cer scuze pentru eventualele greseli, dar am scris in graba. Multumesc din suflet.

Raspunsuri (2)

georgiana neagu

acum 8 ani

si eu am la fel la picior

TAnqqq

acum 7 ani

Probabil e de la frig și de la circulația sângelui. Încearcă o cremă care să îți încălzească mușchii pe zona care te doare. Eu acum 5 minute mi-am dat seama. Nu e prima oară când mă doare.
Probabil nu-ți dai seama că e frig, dar dacă stai să te gândești, durerea seamănă cu una de mâini goale în zăpadă.
Asta s-a întâmplat în cazul meu.