Durere incheietura

Artrita

Postata de GinieAna cu 9 ani in urma.

Salutari! Am o problema mare cu incheietura stanga, ma doare foarte tare de cateva luni. Pe timpul verii ma durea doar noaptea, cand incercam sa dorm, dar de cand a venit frigul ma doare mereu..am momente in care abia pot sa o misc, mi-am luat si o protectie pentru incheietura, mi-am dat cu tot felul de unguente si degeaba...am fost la farmacie si mi s-a recomandat Movial Plus, dar e putin cam scump. Imi poate spune cineva care l-a folosit daca e bun, sa il iau? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Danielle_89

acum 9 ani

Si eu am avut probleme cu genunchii multi ani pana sa ma hotarasc sa merg la doctor. La fel, au inceput cu dureri in timpul noptii, puteam sa adorm cu ele, dar apoi s-au intensificat si au inceput sa ma doara si in timpul zilei. Cand am ajuns la doctor durerea era insuportabila. Dl dr mi-a spus ca si sedentarismul e o cauza a deteriorarii articulatiilor si mi-a recomandat movial plus, are la baza colagen si acid hialuronic, vitamina c si extract de rodie. Mie mi-au trecut super repede durerile, in maxim o luna. Tratamentul este recomandat minim 3 luni, e util si pentru prevenire. Nu credeam ca un supliment alimentar ar putea sa fie atat de eficient, dar am fost placut surprinsa, isi merita banii :)