durere de genunchi

Artrita

Postata de NicuNicusor28 cu 10 ani in urma.

Buna ziua am si eu o problema, de vreo cateva luni ma tot supara un genunchi!prima oara au fost dureri mici din cand in cand dar acum durerile s-au intensificat si cateodata cand merg ma lasa genunchiul la propriu sau daca vreau sa ma ridic brusc de pe scaun la fel!!durerile le simt si cand stau dar mai ales cand merg!!ma tin aproximativ un minut dupa care dispar!!!ma pute-ti ajuta cu un sfat?multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog sau ortoped pentru evaluare; poate fi o leziune menisco-ligamentara la mijloc.

NicuNicusor28

acum 10 ani

Multumesc mult

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.In durerile articulare de natura reumatismala efecte foarte bune sunt cu capsulele Articulatii sanatoase, compuse din plante medicinale cu efect antiinflamator, antialgic, depurativ, protector gastric.Se poate asicia si ceaiul Articulatii sanatoase iar extern unguent cu ghiara diavolului si untul pamantului.

Danielle_89

acum 9 ani

Buna ziua! Pentru durerile pe care le-am avut eu la genunchi am gasit cu greu tratament. Am incercat aprope 2 ani tot ce mi-a fost recomandat, am fost si la doctor, am facut analize, tratamente peste tratamente si degeaba. Acum 2 saptamani si jumatate am inceput sa iau un supliment alimentar natural, Movial Plus. Mi-a fost recomandat la farmacie si am zis sa-l incerc, dar sincera sa fiu nu ma asteptam sa aiba rezultatele pe care le are acum. Deja m-au lasat durerile. E recomandat sa se ia timp de 3 luni, e bun pentru orice tip de durere articulara si ajuta si la prevenirea problemelor la articulatii. Suplimentul contine colagen, acid hialuronic, rodie si vitamina C, toate elementele astea contribuie la lubrifierea articulatiilor. Pe mine e singurul care m-a ajutat cand abia puteam sa misc piciorul, sper sa iti fie de folos si tie!