Durere de genunchi puternica în lateral?

Artrita

Postata de Utilizator11721032079 cu 3 luni in urma.

De câteva săptămâni am o durere groaznica de genunchi,în special când stau în picioare sau merg,ce ma sfătuiți sa fac?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Durerea de genunchi poate fi cauzata de o varietate de probleme, cum ar fi leziuni, artrita sau un efort fizic exagerat.

Va recomandam sa incercati cateva remedii la domiciliu pentru inceput, cum ar fi repausul, aplicarea de gheata, compresele cu apa calda si exercitiile fizice usoare pentru intarirea musculaturii.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Artrita/durerea-de-genunchi-de-ce-apare-si-cum-poate-fi-tratata_16927
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/ce-afectiuni-pot-ascunde-durerile-de-genunchi_11316