Celebrex_Flamexin_Arcoxia?

Artrita

Postata de Adriana351 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Sufar de poliartrita reumatoidala, spondiloza cervicala, iau tratament pt. hipertensiune Pritor plus si Detralex pt. circulatie, si as dori sa stiu care dintre medicamentele sus amintite , sunt cele mai indicate? fiindca daca citesc contraindicatiile, nu-mi vine sa iau nimic!
Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Toate cele 3 medicamente amintite fac parte din clasa antiinflamatoarelor nonsteroidiene iar diferenta intre ele este modul de actiune. Puteti lua oricare dintre ele dar nu concomitent. Orice tip de medicament are si reactii adverse dar nu este obligatoriu sa le manifestati.
Este indicat sa urmati recomandarile medicului curant.

Adriana351

acum 11 ani

Multumesc...o sa incerc cu Celebrex...parca il pot tolera mai bine.

Lenna

acum 10 ani

Incearca masaj bowtech si jumeiho. Vei vedea diferenta!!!! Adio pastile.