ce putem face?

Artrita

Postata de luciaa cu 14 ani in urma.

D-nul doctor Cacovean,nu stiu cum putem face ca mama e cu piciorul amputat de 3 saptamani si o doare ingrozitor..nu stiu cu ce putem s-o transportam,de-abia se ridica in fund...noi am preconizam ca o vom duce la chirurgie vasculara peste o luna cand se amelioreaza piciorul..credeti ca e prea tarziu?In momentul de fata ia pentoxifilin,aspenter,enap,metroprolol si simvacard ca are si colesterolul marit...va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cacovean Adrian

acum 14 ani

are dureri fantoma sau la locul amputatiei? sau o doare celalalt picior? pentru problemele de bont se poate apela si la chirurgul de chirurgie local. Mai pot fi si dureri de infectie de bont, neuropatice sau ischemice