Buna seara!

Artrita

Postata de olga69 cu 9 ani in urma.

Am 44 de ani si sunt diagnosticata de 5 ani cu miastenia gravis-Fac tratament cu mestinon,(cate 4 pe zi),cardioaspin si uneori cortison.De 2.3 luni am dureri foarte mari la degetele de la mani in special la mana dreapta,Dooua degete sunt foarte dureroase,unul din ele un pic umflat si dureri mai usoare la degetele de la picioare.Va rog sa imi spuneti daca am deja o boala autoimuna(miastenia) mai poate aparea alta sau durerile sunt datorita bolii pe care o am?! Vamultumesc!

Raspunsuri (1)

Maria

acum 9 ani

Draga mea,informeaza-te ce inseamna miastenia gravis,cauta un neurolog sufletist care sa-si iubeasca meseria...o sa-ti dea toate indicatiile necesare.