bebelus 6 luni artrita coxo femurala

Artrita

Postata de paul eugen cu 10 ani in urma.

copilul meu a fost diagnosticat cu artrita coxo femurala stanga ,am urmat tratament cu zinat12 zile si mig pediatric. piciorul a fos pus in atelute tot 12 zile .intrebarea mea este poate sa fie piciorul pe viitor mai sensibil inclusiv sa il doara ? o sa aibe toata viata durere?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

E dificil a stabili astfel de prognosticuri. Evolutia depinde de etiologia artritei, de raspunsul la tratament,etc.

paul eugen

acum 10 ani

inainte de a fi diagnosticat isi tinea piciorul indoit,dupa tratament il misca bine dar am observat ca la unele miscari mai bruste din picior il doare si nu il misca la fel ca pe celalalt. durerea este scurta trece in cateva secude
ni sa spus ca a luat infectia in urma unei branule ,poate reveni infectia? nu am mai intrat in contact cu perfuzabile de atunci
sau ar trebui sa mergem la fizioterapie cu el?