Asistenta Domiciliu

Artrita

Postata de Cicilepe23 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

O am pe bunica acasa dupa o operatie de extragere cheaguri din artera piciorului stang. La domiciliu mediul chirurg i-a recomandat Pridax zilnic, din pacate am reusit sa facem rost doar 2 zile de asistenta pentru a ii administra tratamentul...in acest moment am renuntat la cea ce a venit prima data caci era prea scumpa - 140 ron pe zi; Am incercat in diverse clinici si chiar si la crucea alb galbena de la municipal fara nici un succes. Nimeni nu se risca sa vina sa ii faca aceasta perfuzie pe simplul motiv ca e periculos....poate intra in soc anafilactic cica...

Ideea e ca acest tratament este(din cate ne-a spus chirurgul) foarte bun si chiar vreau sa il urmeze...dar daca nimeni nu vine sa il faca...ce fac? Nu am spus sa vina pe degeaba,..domnule'' le dau bani...si tot nu vor?!!!

Raspunsuri (2)

Dr. Noemy Radu-Stefanescu

acum 13 ani

Buna ziua,

poti veni cu actele de iesire din spital la orice camera de garda de medicala sau la medicul de familie care ii pune perfuzia si o supravegheaza,dar asta presupune sa fie deplasabila.

Administrator SfatulMedicului.ro

acum 13 ani

In scurt timp veti putea beneficia de o reducere pentru asistenta la domiciliu, care sper sa acopere si nevoile dvs., valabila pentru Bucuresti si Ilfov

Pentru mai multe informatii accesati: //sfatulmedicului.ro/index.php?module=Pages&action=doctoracasa_useri

Va dorim multa sanatate