artrita

Artrita

Postata de bucataruu cu 12 ani in urma.

doresc un tratament natural pentru d fata de 16 ani cu artrita cronica

Raspunsuri (4)

colnago

acum 12 ani

Fata poate apela cu incredere la bautura bioactiva Tahitian Noni.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine de apelati la un medic pediatru , pentru un diagnostic corect si un tratament adecvat. artrita semnifica durerea si tumefierea unor articulatii, o stare inflamatorie la nivelul articulatiilor. sunt necesare investigatii biologice, imagistice.

bucataruu

acum 12 ani

artrita o are de la v.4 ani am fost la fundeni la d.ivan ivan din pacate amurit pe urmad. neamtu acum sintem la d.iagaru alfred rusescu de 3 ani ia metrotexat acum nu este bine vrem sa stim daca a mai aparut ceva ceva natrist sau vrun nou medicament sau tratament ceva decare ati auzit de la pacinti multumesc

Gicu2012

acum 12 ani

Pe langa , un eventual tratament medicamentos, nu trebuie sa lipseasca din dieta, apa de baut cu ph mai mare decat al sangelui adica mai mare decat 7,4, putin mineralizata, cu fier, magneziu, si putin mangan. O astfel de apa se afla in jud. Caras -Severin, sat Rusova veche. Eu fiind din zona, si cu un inceput de artrita(am 50 ani), -ma dureau groazni extremitatile la maini si picioare, ma simteam mereu obosit, dupa o perioada de consum, am constatat ca simtomele cedeaza, iar dupa vreo trei luni, durerile au disparut de tot.Nu am luat delok medicamente.