Artrita tratata cu tratamente naturiste

Artrita Policondrita Tulburari temporo-mandibulare
+1
Vezi toate grupurile

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna, dupa toate simptomele mi-au depistat aceasta boala, am primit medicamente dar nu au avut nici un efect, am dureri foarte mari la articulatiile de la picioare (genunchi, nu mai vreau medicamente si ingectii ajunge vrau ceva natural sa ma vindec, am doar 26 de ani dar e strasnic cind abia te urci pe scari :(

Raspunsuri (44)

Ioana5112757

acum 15 ani

eu am artroza in zona lombara si umarul drept. Patru ani am suportat durerea, dar dupa ce am folosit aparatul "detox foot spa" detoxifiere prin talpa piciorului. Vedeti pe internei mai multe detalii.

fiser puiu

acum 7 ani

am mari dureri la spate solduri si ghenunchi rog propunetim un nnguent bun cu mare stima fiser

Georgi

acum 9 luni

Si numai aveti artoza vati vindecat?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mia de 4,6 ani sufera de artrita reactiva.medicul mia spus ca este din cauza ca sufera de raceli fregvente deaceia dupa fiecare raceala apar dureri in articulatia genunchiului drept,care apare deacum de 2ani jumate.primim retarpen la ficare 21 zile,dar durerile iarasi au aparut,datine varog un sfat ce sa facem?cu ce sa ne tratam?sintem intro situatie alarmanta......

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau tratamente cine ma poate ajuta !M-am saturat de salazopirina ,medrol si tot felul de antiinflamatorii care nu alina durerea

estera

acum 13 ani

am luat tratament naturist de la cluj si inca mai iau, dar cu pauza si ma simt foarte bine. sunt doua medicamente naturale: best hyaluronic acid 1900mg si best serrapeptase. nu si-au facut efectul imediat ca si un calmat, dar in timp au fost super. tot in natura gasim sanatatea

Valerica

acum 13 ani

Am un copil cu acelasi diagnostic,confirmat acum 2 ani.Daca va intereseaza putem comunica pe aceasta tema la urmatoarea adresa de email:[email protected]
Baiatul meu urmeaza pe laga tratamentul medicamentos recomandat de un reumatolog si un tratament naturist cu rezultate foarte bune .
Va doresc sanatate

bianca135

acum 15 ani

si eu am luat salazopirina fffff mult timp apoi arcoxia ...midocalm...etc- inflamatoare..... si eu caut un tratament naturist

bianca135

acum 15 ani

sunt foarte interesata de acest aparat ....am aceleasi dureri ca si ale tale...m-am saturat de antiinflamatoare...spune-mi mai multe despre aparat

Marina Faur

acum 12 ani

Tratarea se poate face si natural fara operatie, cu tratament natural care contine Best Hyaluronic Acid cu colagen de tip 2, si enzima Best Serrapeptase, Le iei 3 luni, faci pauza o luna sau doua si apoi mai faci o cura de trei luni doar daca este nevoie. Medicamentele sunt din america, se gasesc si la noi, eu le-am comandat la Cluj. Fac tratamentul asta pentru gonartroza si sunt foarte foarte multumita. Si pielea arata mai bine pe fata si pe maini.

Ion R

acum un an

Buna ziua! Cum se numesc medicamentele?

Mihai

acum 14 ani

Si eu am facut artrita reactiva. Am 59 de ani si as fi amator sa adaug un tratament naturist la tratamentul pe care il urmez cu arcoxia si salazopirin.
Multzumesc

Valeria

acum 13 ani

Am un copil cu acelasi diagnostic,confirmat acum 2 ani.Daca va intereseaza putem comunica pe aceasta tema la urmatoarea adresa de email:[email protected]
Baiatul meu urmeaza pe laga tratamentul medicamentos recomandat de un reumatolog si un tratament naturist cu rezultate foarte bune .
Va doresc sanatate

Mihai

acum 14 ani

Interesant shi foarte documentat articolul legat de colagen II.
Luasem ca supliment SYNOTABS - o combinatzie de glucozamina, sulfat de condroitina, vitamine, calciu, mangan - shi SELPLEX, un chelat cu seleniu, ceai de mushetzel.
Am inceput un regim zilnic de miere cu scortzishoara. Imi e mai bine dar nu e ushor de clarificat ce anume m-a ajutat mai mult.
Tratamentul cu SULFOSALAZIN l-am mentzinut shi am coborat ARCOXIA (90 mg) la 1/2 tableta pe zi.
Tratamentul trebuie individualizat pentru fiecare bolnav.
Bolnavii nu sunt la fel, organismele pot fi mai puternice sau mai slabite, unii bolnavi sufera shi de alte afectziuni!
Ce poate face bine cuiva nu neaparat ii va face bine shi altuia!
Dar oricum un ceai de mushetzel shi mai ales mierea de albine aduc beneficii greu de banuit!
Vezi shi cazurile de gripa porcina! Au decedat cei care mai aveau shi alte afectziuni: diabet, obezitate, etc!
Shi inca ceva : atentzie la indicele de masa corporala!

ionel

acum 14 ani

Synotabs- are studiul GAIT Austria -va rog verificati- indicat in artoza

Mihai

acum 14 ani

Ash dori mai multe detalii despre COLAGEN II despre care intzeleg ca n-ar fi numai un supliment nutritiv.
Cat dureaza tratamentul, cum se administreaza, ce modificari trebuie facute in tratamentul pe care-l urmez cu SULFOSALAZINA si ARCOXIA, in dieta alimentara etc.
Cate capsule intra intr-un ambalaj, cat costa un ambalaj shi daca plata poate fi facuta ramburs.
Multzumesc shi La multzi ani !

Angelescu Emilian

acum 12 ani

Buna ziua. Tratamentul cu Best Hialuronic acid cu colagen de tip 2 si Best serrapeptase este foarte bun. Eu l-am inceput deja de mai bine de o luna si ma simt foarte bine, tratamentele naturiste se fac 3-6 luni in functie de cat de grava e boala. Am sa fac tratamentul 3 luni si apoi fac pauza sau ma opresc, sa vad cu o sa ma simt... se gaseste la Cluj tratamentul asa sau pe internet...... www.naturanoastra.shopmania.biz

olimpia cluj

acum 12 ani

de unde din cluj? unde ai facut comanda?

FLORICA

acum 9 ani

Eu am gasit Best Hyaluronic Acid cu collagen de tip 2 pe site-ul ***.E din Cluj firma.Am facut tratamentul 4 luni de zile si rezultatele sunt extraordinare.Multa sanatate va doresc!

BADICA STELA

acum 12 ani

EU IAU BEST HIALURONIC ACID CU COLAGEN SUNT OK

Pag 1 din 3